ابزار vector pattern fill در کورل

ابزار vector pattern fill در کورل

ساخت یک محیط رنگی یا بک گراند به صورت وکتوری به سلیقه شما با این ابزار امکان پذیر است.

این ابزار بک گراندی به شما می دهد که شامل وکتور می باشد ینی کیفیت آن تغییر نمی کند.

کافیست این ابزار را از منوی ابزار ها Fill Tools انتخاب کنید و در منوی ویژگی بالا چهارمین ابزار به نام vector pattern fill  را مشاهده کنید.

ابزار وکتور در کورل
ابزار وکتور در کورل

طرز کار با این ابزار مانند ابزار های دیگر رنگ آمیزی که در آموزش های قبل با هم دیدم به این صورت می باشد که ابتدا شکل مورد نظری که می خواهید رنگ کنید را انتخاب کنید سپس این ابزار را انتخاب کنید و تغییرات اعمال شده روی شکل را مشاهده کنید.

وکتور پترن فیل
وکتور پترن فیل

در عکس بالا در دو دایره مشخص شده اطلاعات مهمی را درباره این ابزار می بینید.

دایره بالا شامل مجموعه طرح های آماده وکتوری می باشد که در این ورژن از کورل موجود می باشد، همانطور که میبینید این مجموعه طرح ها در قسمت Fill >Personal می باشد. که یک سری طرح برای طراحی به شما پیشنهاد می کند.

دایره پایین همان کلید میانبری می باشد که در آموزش های قبلی رنگ آمیزی به تفصیل راجع به آن صحبت کردیم و در واقع یک میانبر سریع برای رسیدن به تنظیمات این بخش است. ( کلید میانبر Shift + F11 )

با توجه به عکس پایین زمانی که با این ابزار چیزی را رنگ می کنید این ابزار های کنترلی روی شکل ظاهر می شود که می توانید با هر کدام از آن ها که روی شکل هم مشخص شده است کنترل هایی از قبیل بزرگ کردن در جهت بالا و پایین و چپ و راست یا چرخش و بزرگ و کوچک کردن کل طرح از گوشه را اعمال کنید.

ابزار های کنترلی
ابزار های کنترلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفت =